17-4PH pro olej a plyn: dříky ventilů, hřídele čerpadel a hlava vrtu
Oct 27, 2026
17-4PH Nerezová ocel pro Oil & Gas 2026|Cena, specifikace a dodavatel
17-4PH (UNS S17400) získává své místo v ropě a plynu, protože dodává zhrubatrojnásobek meze kluzu 316L za zlomek ceny slitiny niklu. U dříků ventilů, hřídelí čerpadel a obložení ústí vrtu je to celý obchodní případ.
Jedno pravidlo má přednost před každým dalším rozhodnutím na tomto stupni:v H₂S (kyselé) službě musí být 17-4PH dodáváno ve stavu H1150D (double-aging) při menším nebo rovném 33 HRC, podle NACE MR0175 / ISO 15156-3. H900, H1025 a H1075 jsou diskvalifikovány.Vřeteno specifikované "17-4PH" bez podmínky je neshoda čekající na to, až se stane.
Dva tvrdé limity k zapamatování:
- Nepoužívejte 17-4PH pro vřetena ventilů na moři vystavená mořské atmosféře- Externí chloridové pnutí-korozní praskání je skutečným způsobem selhání, který barva neřeší. Přejděte na 2507 duplex, 6Mo nebo slitinu niklu.
- Servisní okno je zhruba −40 stupňů až +315 stupňů .Nad tím přejděte naInconel 718.
Koupit jako barASTM A564 / ASME SA-564(nebo výkovky kASTM A705 / SA-705), ve věku doH1150D, sEN 10204 3.2 MTRa100% ověření tvrdostina každé zakázce kyselého servisu.
Proč 17-4PH a kam se vlastně hodí?
17-4PH je martenzitická precipitačně kalená nerezová ocel - asi 17 % Cr, 4 % Ni, 4 % Cu, s přidaným Nb/Ta. Stárnete ji při nízké teplotě (480–621 stupňů), abyste získali sílu, a síla přicházíbezkřehké, obtížně svařitelné chování konvenční 13Cr (410) martenzitické nerezové oceli.
V ropě a plynu se tato kombinace vyplatí na součástech, které musí udržet tlak, odolávat erozi a přežít vyrobené kapaliny, které nejsou agresivně kyselé:
|
Třída komponent |
Typické díly |
Proč 17-4PH |
|
Ventily |
Představce, koule, sedla, brány, obložení |
Pevnost + odolnost proti opotřebení; feromagnetické, takže MPI funguje |
|
Pumpy |
Hřídele, plunžry, objímky |
Vysoká únavová pevnost, drží rozměr po stárnutí |
|
Studna / vánoční strom |
Závěsy, trny, kapoty, náboje, adaptéry |
Síla za mírnou cenu vs. Inconel |
|
Dolů |
Trny, ponorky, testovací nástroje, komponenty BOP |
Odolnost SCC v H1150D; dobrá houževnatost |
|
Spojovací materiál |
Čepy, šroubování (není B7 náhrada tam, kde je to povoleno) |
Vysoký poměr pevnosti k velikosti |
Je to nákladově efektivní střední cesta: pevnější než jakákoli austenitická nerezová ocel, levnější než Inconel 718 nebo 925 a mnohem lépe zpracovatelná než 410.

17 4Normy PH (ASTM / ASME / API / NACE / ISO)
U každé nákupní objednávky zadejte normu a revizi. Minimální vlastnosti a četnost testování se významně liší mezi komerčními třídami ASTM a přísnějšími specifikacemi AMS pro letectví – pro stejné nominální podmínky.
|
Forma produktu / sektor |
Primární standard |
Poznámky |
|
ASTM A564 / A564M (typ 630) |
Definuje podmínku A a minima H900–H1150 |
|
|
ASTM A693 |
Paralelní tabulky vlastností pro plochý produkt |
|
|
ASTM A705 / A705M |
Náboje vrtů, závěsy, trny |
|
|
Odlitky |
ASTM A747 (CB7Cu-1 / CB7Cu-2) |
Ekvivalent odlitku, podobná reakce na stárnutí |
|
ekvivalenty ASME |
SA-564, SA-693, SA-705 |
Pro tlaková zařízení s kódovým razítkem |
|
Letecká tyč / výkovky |
AMS 5643 / 5622 |
Přísnější chemie + kontrola šarže |
|
Kvalifikace kyselého servisu |
NACE MR0175 / ISO 15156-3 |
Strop tvrdosti podle stavu |
|
Předřazené vybavení (obecně) |
NACE MR0103 / ISO 17945 |
Doplňuje MR0175 |
|
Studna a vánoční stromeček |
API 6A |
Rámec hodnocení materiálu + PR |
|
Potrubní ventily |
API 6D |
Specifikace ventilu |
|
Závitové spoje |
API 7-2 |
Profily závitů s otočnými rameny |
|
Podpovrchové pojistné ventily |
API 14A |
Bezpečnostní zařízení pro spád |
|
Šroubování |
API 20E |
Slitinové šrouby pro vybavení vrtů |

Chemické složení (ASTM A564 / A693, hmotn. %) – základní hodnota každé MTR musí hlásit:
|
C |
Cr |
Ni |
Cu |
Nb+Ta |
Mn |
Si |
P |
S |
|
Menší nebo rovno 0,07 |
15.0–17.5 |
3.0–5.0 |
3.0–5.0 |
0.15–0.45 |
Menší nebo rovno 1,00 |
Menší nebo rovno 1,00 |
Menší nebo rovno 0,040 |
Menší nebo rovno 0,030 |
Nevyjednatelné: NACE MR0175 / ISO 15156 pravidlo Sour-Service
Toto je jediné nejdůležitější aplikační pravidlo pro 17-4PH v ropě a plynu. V prostředí sirovodíku (H₂S) anonevyberte nejsilnější stav. Vyšší tvrdost přímo koreluje s náchylností k sulfidovému stresovému praskání (SSC).
Sady NACE MR0175 / ISO 15156-3 amaximální strop tvrdosti - 33 HRC pro 17-4PH- a omezuje, které podmínky jsou přijatelné:
|
Stav |
Stárnutí |
Tvrdost (nominální) |
Status kyselého servisu podle NACE MR0175 |
|
H900 |
480 stupňů / 1 h |
40–47 HRC |
Nepřijatelné |
|
H1025 |
550 stupňů / 4 hodiny |
34–42 HRC |
Nepřijatelné (nominální min. přesahuje 33 HRC) |
|
H1075 |
580 stupňů / 4 h |
31–38 HRC |
Nepřijatelné |
|
H1150 |
620 stupňů / 4 h |
28–37 HRC |
Přijatelné *případ od případu*, podléhá ověření tvrdosti Menší nebo rovno 33 HRC |
|
H1150D |
620 stupňů / 4 h × 2 (dvojnásobné stáří) |
Menší nebo rovno 33 HRC |
Bezpodmínečně přijato |
|
H1150M |
760 stupňů + 620 stupňů |
Menší nebo rovno 33 HRC |
Schváleno NACE, maximální tažnost |
Pro kyselou službu specifikujte H1150D. Ne H900. Ne H1150 "pokud není ověřeno."Cyklus dvojitého stárnutí zjemňuje mikrostrukturu a udržuje tvrdost na nebo pod 33 HRC napříč všemi formami a velikostmi sekcí – což je přesně to, co tělo Code bez boje přijme.

Minimální vlastnosti H1150D (základ ASTM A564 / NACE)
|
Vlastnictví |
Minimální |
|
Pevnost v tahu (Rm) |
860 MPa (125 ksi) |
|
0,2 % mez kluzu (Rp0,2) |
725 MPa (105 ksi) |
|
Prodloužení |
16% |
|
Tvrdost |
Menší nebo rovno 33 HRC |
|
Charpy V-zářez @ -6 stupňů |
Větší nebo rovno 60 J |
|
Charpy V-zářez @ -46 stupňů |
Větší nebo rovno 27 J |
Lekce ověřování tvrdosti
V těžkém poli kyselého plynu (≈27 % H₂S, chlorid až 80 000 mg/l) devět ze 185 dříků ventilů vyhovujících NACE selhalo během 15 měsíců. Stonky byly specifikovány H1150plusH1150D. Když se změřil vadný materiál, tvrdost se vrátilaC32–C33 - nad C22–C30 uvedené certifikáty mlýna.
Materiál byl správný. Specifikace měla pravdu. Ověřovací disciplína nebyla. Proto nyní operátoři požadují100% ověření tvrdosti podle ASTM E18a úplné zprávy o zkouškách mlýnů na každé zakázce na kyselý servis.
Pobřežní upozornění
17-4PH je běžný materiál dříku ventiluna pevniněa nízkoteplotní ventily s tělem z uhlíkové oceli. To jenenavrženo prooffshore dříky ventilů: v mořské atmosféře je vnější chloridové korozní praskání skutečným způsobem selhání a povlak to nezmírňuje. Pro offshore provoz je odpovědí jiná duplexní slitina rodiny - 2507 (UNS S32750), 6Mo (254SMO, UNS S31254) nebo slitina niklu – nikoli jiný stav 17-4PH.
Neexistuje žádný „certifikát NACE“
Na rozdíl od označení CE nebo monogramu API existuježádný certifikát NACE třetí stranypro součástku. Shoda s normou NACE MR0175 / ISO 15156 je prohlášení výrobce podložené dokumenty o sledovatelnosti:
- MTR(EN 10204 3.1 nebo 3.2) s chemií, záznamem tepelného zpracování a výsledky tvrdosti, které lze vysledovataktuálnídodaný díl;
- WPQRukazující, že všechny svary splňují limity tvrdosti NACE ve stavu po PWHT;
- A napsanéprohlášení o shoděod výrobce.
17-4PH Aplikace Component Deep-Dive

Dříky ventilů
Představce přenášejí krouticí moment vřetene, zatížení kapoty a často tah od 介质 tlaku. 17-4PH vH1025je běžná výchozí hodnota pronekyselévysokotlaké stonky (dobrá rovnováha mezi pevností a houževnatostí). Vkyselýslužba, to jePouze H1150D.
- Typické průměry stonků: 20–100 mm (¾–4 palce), délky 200–800 mm.
- ventily API 6D / API 6A; materiál dříku uvedený ve specifikaci materiálu ventilu.
- Feromagneticko - magnetická kontrola částic (MPI) podle ASTM E709 funguje přímo. Představec 316 nemůže být MPI stejným způsobem.
- Kritická chyba, které je třeba se vyhnout: zadání "17-4PH stopka" bez podmínky, pak příjem H900 (40+ HRC) - což jenevyhovujícípro kyselou obsluhu a příliš tvrdý pro mnoho detailů sedla/závitu.
Hřídele čerpadel
Hřídele potřebují po stárnutí únavovou pevnost a rozměrovou stabilitu. Stroj dovnitřPodmínka A(měkký, ~30–33 HRC), pak věk.
- Typické průměry: 30–150 mm; délky 1-6m.
- H1025 je obvyklá provozní podmínka pro pozemní a nekyselá čerpadla; H1150D pro kyselé služby (např. vyrobené-voda, kyselá ropa).
- Čerpadla mazaná mořskou vodou nebo surová mořská voda: 17-4PH jenesprávný materiál hřídele - PREN ≈ 17, blízko 304. Použijte duplex 2205 nebo slitinu niklu. Hranicí je obsah chloridů a stagnace, nikoli samotná činnost čerpadla.
Komponenty studny a vánočních stromků
Závěsy, trny, kapoty, náboje a adaptéry splňují tlakové třídy API 6A. To jsou téměř vždykované podle ASTM A705 / SA-705, poté dvakrát zestárnout na H1150D pro jakoukoli kyselou expozici.
- Rozsah výkovků běžně o průměru 100–600 mm; hotové opracované hmotnosti od ~20 kg do několika set kg.
- Kvalifikace NORSOK M-650 je často vyžadována pro offshorevýkovky(poznámka: jedná se o výkovky, nikoli o omezení SCC na bázi offshore-stem chloride SCC výše - jiný způsob selhání).
- Nad ~315 stupňů nebo ve vrtech HPHT inženýři přecházejí na Inconel 718; Pevnost 17-4PH a odolnost proti korozi se za tímto stropem zhoršují.
17-4PH Mechanické vlastnosti pro servis ropy a zemního plynu
|
Stav |
Tah (MPa) |
Výtěžek (MPa) |
Dlouhé. % |
Tvrdost |
NACE kyselý |
|
H900 |
Větší nebo rovno 1 310 |
Větší nebo rovno 1 170 |
Větší nebo rovno 10 |
40–47 HRC |
Žádný |
|
H1025 |
Větší nebo rovno 1 070 |
Větší nebo rovno 1 000 |
Větší nebo rovno 12 |
34–42 HRC |
Žádný |
|
H1150 |
Větší nebo rovno 931 |
Větší nebo rovno 724 |
Větší nebo rovno 16 |
28–37 HRC |
Případ od případu |
|
H1150D |
Větší nebo rovno 860 |
Větší nebo rovno 725 |
Větší nebo rovno 16 |
Menší nebo rovno 33 HRC |
Ano (bezpodmínečné) |
Návod na design:H1025 je vyvážená výchozí hodnota pro nekyselé obložení ventilů a hřídele čerpadla. H1150D je povinný pro kyselé. H900 patří pouze do suchých, nekorozivních, pevnostně kritických dílů (čepy pohonu, nesmáčené konstrukční kování) - nikdy do mokré nebo kyselé součásti.
17 4PH Kulaté tyče Skladové velikosti a hmotnost
Kruhová tyč je dominantní surovinou pro stonky a hřídele. Níže uvedená tabulka obsahuje skutečné údaje o hmotnosti na skladě H1150D (kg na běžný metr) – použijte je pro dimenzování surového materiálu a odhad nákladů na materiál před obráběním.
|
Průměr (mm) |
kg/m |
Průměr (mm) |
kg/m |
|
25.4 |
4.2 |
101.6 |
64.7 |
|
31.75 |
6.2 |
114.3 |
80.3 |
|
38.1 |
9.2 |
127 |
100 |
|
44.45 |
12.1 |
152 |
147 |
|
50.8 |
16.2 |
203.4 |
261 |
|
57 |
19.9 |
254 |
402 |
|
63.5 |
25.0 |
305 |
580 |
|
76.2 |
36.8 |
355.6 |
797 |
|
91 |
52.2 |
- |
- |
Barový sklad je běžně dostupný odØ 6 mm až 800 mm(ASTM A564); kování ingotů/kroků do průměru 600 mm a více. Délky typicky 3–6 m, na zakázku přířez.
Cenový modul 17-4PH – podle velikosti a hmotnosti (2026)
Všechny níže uvedené obrázky jsouorientační rozpočtové rozsahy na rok 2026, EXW/FOB, od jednoho kusu až po malé série, ověřeno na základě více datových sad dodavatelů a trhu. Vaše skutečná nabídka se pohybuje s úrovní certifikace, množstvím, regionem a příplatkem za nikl/měď.Před porovnáním cen vždy uvádějte stav a certifikát.
Základní materiálové předpoklady použité v tabulkách:
- Komerční tyč s certifikací NACE H1150D (EN 10204 3.1):5,00–7,00 $ / kg
- Aerospace AMS 5643 bar (plná sledovatelnost, UT, makrolept):15,00–22,00 $ / kg
- Výkovky (A705, hrubě opracované):10,00–22,00 $ / kgv závislosti na cert
Kruhová tyč - cena za metr (komerčně certifikovaná H1150D vs AMS)
|
Průměr (mm) |
kg/m |
Komerční $/m |
AMS $/m |
|
44.45 |
12.1 |
$61–85 |
$182–266 |
|
50.8 |
16.2 |
$81–113 |
$243–356 |
|
76.2 |
36.8 |
$184–258 |
$552–810 |
|
101.6 |
64.7 |
$324–453 |
$971–1,423 |
|
127 |
100 |
$500–700 |
$1,500–2,200 |
|
203.4 |
261 |
$1,305–1,827 |
$3,915–5,742 |
Hotová součást - odhadovaná cena (jeden kus, komerční certifikace H1150D)
|
Komponent |
Syrová velikost |
Surová hmot |
Materiál $ |
Odhadované dokončení $* |
|
Dřík ventilu |
Ø44,45 × 450 mm |
5.5 kg |
$27–38 |
$120–180 |
|
Dřík ventilu (velký) |
Ø57 × 600 mm |
11.9 kg |
$60–83 |
$180–260 |
|
Hřídel čerpadla |
Ø76,2 × 2 000 mm |
73.6 kg |
$368–515 |
$900–1,300 |
|
Hřídel čerpadla (těžká) |
Ø101,6 × 3 000 mm |
194 kg |
$970–1,360 |
$1,800–2,600 |
|
Kování závěsu studny |
Ø250 mm, povrchová úprava ~120 kg |
~160 kg zásob |
$1,600–3,520 |
$3,500–5,500 |
|
Kování trnu / kapoty |
Ø350 mm, povrchová úprava ~300 kg |
~380 kg zásob |
$3,800–8,360 |
$8,000–13,000 |
Hotový odhad=materiál + hrubovací/dokončovací obrábění + tepelné zpracování H1150D + UT (ASTM A388) + 100% ověření tvrdosti (ASTM E18) + EN 10204 3.2 MTR + závitování (API 7-2 tam, kde je to relevantní). Obrábění/QA přidává zhruba 80–180 USD za hotový kg* v závislosti na složitosti.
Co hýbe cenou 17-4PH?
- Stav:Podmínka A je nejlevnější (žádné stárnutí). H1150D přidává druhý cyklus stárnutí + ověření. H900 přidává nejvíce tepelného zpracování.
- Osvědčení:3.1 → 3.2 přidává ~8–15 %; Ověření NACE přidává testování; AMS 5643 přidává 40–100 % oproti komerčním.
- Formulář:Bar je nejnižší $/kg; výkovky kovárna + výnosová prémie; přesně broušená pažba přidává další.
- Množství:5tunové teplo mlýna překonává 50 kg zkušební zakázku o 20–40 % na kg.
- Kraj:Komerční tyčinka pocházející z Číny je o 20–40 % nižší než evropský/severoamerický spot pro ekvivalentní kvalitu.
Kontrolní seznam rozhodnutí – specifikace 17-4PH pro O&G
1. Existuje H₂S (kyselá služba)?Ano → specifikovatH1150D, menší nebo rovno 33 HRC, NACE MR0175 / ISO 15156-3. Zastávka. Ne → přejděte na 2.
2. Je vystavena pobřežní / mořské atmosféře?Ano →nepoužívejte 17-4PHpro vnější stonky; zvolte 25-7 duplex, 6Mo nebo slitinu niklu. Ne → přejděte na 3.
3. Maximální pevnost ovladače, ne/mírně korozivní?Ano → H900 pouze pro suché konstrukční (nesmáčené) kování. Jinak → 4.
4. Poměr pevnost + houževnatost (obložení ventilu, hřídel čerpadla, pozemní služby)? → H1025.
5. Kyselé, nebo maximální odolnost proti SCC / houževnatost při nízkých teplotách? → H1150D.
6. Provozní teplota nad ~315 stupňů nebo HPHT?→ přikročit kInconel 718; 17-4PH je pryč.
7. Uveďte normu a revizi:ASTM A564 / A705 (nebo ASME SA-…); AMS 5643 pouze v případě, že je požadována sledovatelnost leteckého průmyslu.
8. Podmínku si vyžádejte v ZP- Samotné "17-4PH" je neúplné. Explicitně uveďte H900/H1025/H1150D.
9. Vyžadovat ověření tvrdosti EN 10204 3.2 MTR + 100 % (ASTM E18)na každé zakázce kyselého servisu.
10. Vyžadovat UT (ASTM A388) a MPI (ASTM E709)pro kované / kriticky smáčené díly.
11. Potvrďte postup svařování (pokud je svařováno):stárnutí po svařování obnovuje pevnost HAZ; ověřte tvrdost NACE ve stavu po PWHT.
12. Potvrďte rozměrovou kontrakci:stárnutí se zmenší ~0,04–0,06 % (H900) na ~0,09–0,12 % (H1150). Hrubý stroj ve stavu A, stáří, pak dokončovací stroj - nebo použijte ofset.
FAQ:
Je 17-4PH schváleno pro kyselé provozy podle NACE MR0175?
Ano, ale pouze ve stavu H1150D (double aged) při 33 HRC nebo rovném podle NACE MR0175 / ISO 15156-3. H900, H1025 a H1075 nejsou přijatelné.
Jaká podmínka 17-4PH je v souladu s NACE?
H1150D je bezpodmínečně akceptován. H1150 je akceptován případ od případu, pouze pokud je ověřena tvrdost menší nebo rovna 33 HRC. Vše silnější (H900/H1025/H1075) je diskvalifikováno.
Lze 17-4PH použít pro vřetena ventilů na moři?
Nedoporučuje se. V mořské atmosféře je vnější chloridové korozní praskání skutečným způsobem selhání, který povlak nezastaví. Pro offshore stonky použijte 25-7 duplex, 6Mo nebo slitinu niklu.
Jaká je maximální tvrdost pro 17-4PH v provozu H₂S?
33 HRC, podle NACE MR0175 / ISO 15156-3. Ověření na 100 % náhradních dílů s certifikáty ASTM E18 - nestačí.
Je H1150 stejný jako H1150D?
č. H1150 je jeden 4hodinový cyklus stárnutí při 621 stupních (tvrdost 28–37 HRC, částečně nad limitem NACE). H1150D je dvojnásobně stárnutý (dva po sobě jdoucí cykly) a trvale si drží méně než nebo rovno 33 HRC – podmínka specifikovaná pro kyselou obsluhu.
Jaká specifikace ASTM pokrývá 17-4PH bar pro ropu a plyn?
ASTM A564 / A564M (typ 630) pro tyče, dráty a tvarovky; ASTM A705 pro výkovky; ASTM A693 pro desku/list. Ekvivalenty ASME jsou SA-564, SA-705, SA-693.
Jaký standard API pokrývá komponenty studny 17-4PH?
API 6A řídí vybavení ústí vrtu a vánočního stromku. API 6D pokrývá potrubní ventily; API 7-2 pokrývá závitové spoje; API 14A pokrývá podpovrchové pojistné ventily.
Můžete svařit dříky ventilů 17-4PH?
Ano - na rozdíl od martenzitické nerezové oceli 410 je 17-4PH přiměřeně svařitelný. Stárnutí po svařování obnovuje pevnost v HAZ. Pro kyselý provoz ověřte limity tvrdosti NACE ve stavu po PWHT.
Jaký teplotní limit platí pro 17-4PH v ropě a plynu?
Zhruba −40 stupňů až +315 stupňů spojitě. Kromě toho klesá pevnost a odolnost proti korozi; inženýři přecházejí na Inconel 718 pro vrty HPHT.
Proč specifikovat H1150D místo H1150 pro kyselou službu?
Protože nominální tvrdost H1150 (28–37 HRC) je částečně nad stropem 33 HRC NACE. Dvojité stárnutí H1150D spolehlivě drží méně než nebo rovné 33 HRC napříč všemi sekcemi – žádný hazard s teplem.
Kolik stojí 17-4PH za kg v roce 2026?
Komerční tyč H1150D se pohybuje kolem 5–7 USD/kg; AMS 5643 letecká tyč 15–22 $/kg; výkovky 10–22 $/kg. Podmínka A je nejlevnější; stárnutí a certifikace zvyšují náklady.
Jaký je rozdíl mezi 17-4PH a 13Cr (410) pro vřetena ventilů?
Oba jsou martenzitické, ale 17-4PH je precipitačně kalené (výtěžnost ~725–1 170 MPa oproti 410 ~550 MPa) a mnohem lépe svařitelný. 410 lem pro kyselé provozy musí být žíhán na měkko na méně než nebo rovný 22 HRC; 17-4PH H1150D dosahuje méně než nebo rovných 33 HRC s mnohem vyšší pevností.
Potřebuje 17-4PH certifikát NACE?
Neexistuje žádný certifikát NACE třetí strany. Shoda je prohlášení výrobce podložené normami EN 10204 MTR, WPQR a prohlášením o shodě – vše lze vysledovat k dodanému dílu.
Může 17-4PH nahradit Inconel 718 v provozu vrtu?
Pouze pod ~315 stupňů a ve středně korozivním provozu bez HPHT. Nad tím nebo v agresivních kyselých/HPHT vrtech je Inconel 718 tím správným krokem.
V jakém rozsahu velikostí je k dispozici kruhová tyč 17-4PH?
Skladem od Ø 6 mm do 800 mm (ASTM A564), délky 3–6 m, nařezané na délku. Výkovky běží do průměru 600 mm+. Údaje o hmotnosti na metr jsou uvedeny v části 6.
ReferenceNormy (směrodatné):
ASTM A564 / A564M - Tyče, dráty a tvary z nerezové oceli kalené srážením (typ 630)
ASTM A693 - nerezové desky, plechy a pásy kalené srážením
ASTM A705 / A705M - Výkovky z nerezové oceli kalené srážením
ASME SA-564 / SA-693 / SA-705 – Specifikace ekvivalentní kódu
AMS 5643 / AMS 5622 - Letecká tyč a výkovky
Limity tvrdosti NACE MR0175 / ISO 15156-3 -
NACE MR0103 / ISO 17945 - Předřazené vybavení
API 6A, API 6D, API 7-2, API 14A, API 20E
ASTM A388 (UT), ASTM E18 (tvrdost), ASTM E8/E23 (mechanická), ASTM E709 (MPI)
CZ 10204 - Typy zpráv o zkoušce materiálu (3.1 / 3.2)
Další informace:
17-4PH Nerezová ocel: Kompletní inženýrský průvodce
H900 vs H1025 vs H1150: Jakou podmínku byste měli specifikovat?
17-4PH Cena 2026: USD/kg podle formy, stavu a certifikace
17-4PH vs 316L: Síla, koroze a náklady
17-4PH vs 15-5PH: Které PH nerezové oceli byste měli specifikovat?
Obrábění 17-4PH: Opracování a kalení (nástroje a posuvy)







